Cevap

Tonguç Mağaza web sitesine üye olmak tamamen ücretsizdir.

Cevap

Tonguç Mağaza web sitesine girerek üye ol butonuna tıkla! Gelen sayfaya istenilen bilgileri doldurarak üyeliğini oluştur. İşte bu kadar basit! 😊

Cevap

Web sitemizde 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıf kitaplarıyla birlikte LGS ve TYT-AYT’ye yönelik kitaplarımız bulunmakta.

Cevap

Tonguç kitapları, en güncel müfredata uyumlu ve teknolojik araçlarla desteklenmektedir. TATS uygulamasıyla test kitaplarının soru ve video çözümlerine ulaşabilirsin.

Cevap

www.tongucmagaza.com üzerinden üye değilsen öncelikle üye olup kolayca alışverişe başlayabilirsin. Üye girişiyaptıktan sonra satın almak istediğin kitabı sepete ekleyerek adımları izleyip siparişini oluşturabilirsin. Kredi kartı ile alımlarda SSL güvenlik sertifikası kullanılmakta olup Kredi kartı bilgileriniz hiç kimse tarafından görülemez.

Cevap

Gönderilerimizi, sipariş oluşturulduktan sonra ortalama 24 saat içerisinde kargoya teslim ediyoruz (Pazar günleri hariç) ve kargo firması da ortalama 2 gün içerisinde teslim ediyor :) sipariş takibinizi aşağıda belirttiğimiz link'ten de takip edebilirsiniz.
www.tongucmagaza.com/Bilgilerim/Siparislerim

Cevap

Ön sipariş demek baskıya gönderdiğimiz ve ortalama 1 hafta içerisinde stoğumuzda olacak olan ürünlerdir. Ön siparişte bulunan ürünler ortalama 7 iş günü içerisinde stoğumuz da olacak ürünlerdir ve stoğumuza giriş yaptığında gönderim sağlanacaktır. Siparişiniz Kargo firmasına teslim edildiğinde SMS ile kargo takip numaranız tarafınıza iletilecektir. Ayrıca sipariş takibinizi aşağıda belirttiğimiz link'ten de takip edebilirsiniz.
www.tongucmagaza.com/Bilgilerim/Siparislerim

Cevap

Tonguç Eğitim Programlama Sistemi (TEPS) bazı kitaplarımızda kullandığımız bir eğitim çalışma programıdır. Uygulama değildir. Kitap, küçük adımlara bölünerek belirli süreli programlar ile kitap bitirme modeline göre tasarlanmaktadır. İstersen adımları takip ederek kitabı küçük parçalar halinde bitirebilir, istersen de Yoğun-Orta-Rahat programlar ile belli sürede kitabını tamamlayabilirsin.

Cevap

Kredi kartı, Kapıda nakit ödeme, Havale-EFT ve BKM Express olmak üzere 4 farklı yöntemle ödeme yapabilirsiniz.
Kredi kartı ile satın alma, en hızlı ödeme yöntemidir. Sipariş anında onaylanır ve hazırlık aşamasına geçilir. Havale/EFT ile ödeme yapıldığında, sipariş tutarı hesabımıza yansıdıktan sonra en kısa sürede siparişiniz onaylanır ve hazırlık aşamasına geçer.
Kapıda ödeme seçeneğinde ise, temsilcilerimiz adres ve iletişim bilgilerinizin güncelliğini doğruladıktan sonra siparişlerinizi onaylamaktadır. Bu nedenle, adres bilgilerinizi eksiksiz girmeniz çok önemlidir.

Cevap

Kart numarası, kart sahibinin adı-soyadı, son kullanma tarihi (ay-yıl), Güvenlik numarası(kartın arka yüzündeki 3 haneli numara) doğru girildikten sonra ödeme onaylanır.
Kredi kartı bilgileriniz dünyadaki önde gelen internet güvenlik şirketlerinden olan SECTIGO SSL ile korunmakta olup biz dâhil kimse tarafından görülmemektedir.

Cevap

Kapıda Ödeme ile satın almak için özellikle Adres bilgilerinizi doğru girmeniz gerekmektedir. Kapıda ödeme yönteminde kapınıza gelen kargo çalışanına ödemeyi nakit olarak yaparsınız. Kapıda ödeme yönteminde alışveriş büyüklüğüne göre değişen, ek ücret ödenmektedir. Bu fark ücreti, kargo şirketi tarafından tahsilat hizmet bedeli olarak tahsil edilmektedir. Kredi kartı veya Havale-EFT seçeneği ile ödeme yaparsanız, bu farkı ödemezsiniz.

Cevap

Havale-EFT ile satın almak için bilgilerinizi doğru girdikten sonra siparişinizi onayladığınız zaman size sipariş kodu ve ödeme yapabileceğiniz banka hesapları bilgilerinin bulunduğu bir ekran gelir.
Havale veya EFT yaparken, açıklama kısmına sipariş kodunuzu girmeyi unutmayın! Ödemeniz hesabımıza geçtikten sonra en kısa sürede onaylanmaktadır.

Cevap

Satın alma işlemi yapıldığında Yüksek Başarı Yayınları A. Şirketi tarafından adınıza bir fatura kesilir. Bu faturanın kesilebilmesi için yani vergi yükümlülüğümüzü tamamlayabilmek için vatandaşlık numarasına zorunlu olarak ihtiyacımız var. Bu zorunluluk, yasal bir zorunluluktur. TC kimlik numaranız, üye olurken gizlilik sözleşmemizdede belirttiğimiz gibi, kimseyle paylaşılmayacaktır.

Cevap

Siparişleriniz Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo seçenekleri ile gönderilmektedir. Paketiniz, kargo firmasına teslim edildiğinde kargo takip numaranız SMS olarak tarafınıza gönderilecektir Ayrıca sipariş takibinizi aşağıdaki linkten de gerçekleştirebilirsiniz.
www.tongucmagaza.com/Bilgilerim/Siparislerim Ayrıca sipariş takibinizi aşağıdaki linkten de gerçekleştirebilirsiniz.
www.tongucmagaza.com/Bilgilerim/Siparislerim

Cevap

Tonguç Akıllı Takip Sistemi (TATS) bir uygulama olup cep telefonu ve tabletlere indirilebilmektedir. Bu uygulama; çözdüğünüz soruları ve izlediğiniz videoları takip edecek, yanlış çözdüğünüz soruları Hata Kutunuza taşıyacak. TATS seni tanıyıp, bilecek, nerede eksiğin varsa seni oraya yönlendirecek 👏 Ayrıca kitaplardaki soruların çözümlü videosu bulunacak. Çözemediğiniz soruların QR kodunu TATS'a okutarak nasıl çözüldüğünü izleyebileceksiniz.

Cevap

Tats uygulamasına tongucmagaza.com üyeliğinle de giriş yapabilirsin. Herhangi bir sorun yaşarsan aktivasyon@tongucmagaza.com adresine mail gönderebilir veya 0 212 963 45 15 numaralı hattımızdan Tonguç Temsilcisi ile de görüşebilirsin.

Cevap

Kitabın barkod kısmına ait bir fotoğrafı; hangi kitap olduğu, kitabın kaçıncı baskı olduğu, üye olduğun mail adresi bilgileriyle aktivasyon@tongucmagaza.com adresine göndermen yeterli olacaktır. Ekibimiz yardımcı olacaktır ya da daha hızlı çözüme ulaşmak istersen, 0 212 963 45 15’ten Tonguç Temsilcisi’ne ulaşarak işlemini yaptırabilirsin.

Cevap

Aynı anda iki farklı telefonda kullanamazsın. Fakat uygulamadan çıkıp, farklı bir telefonda giriş yapabilirsin.

Cevap

Öncelikle, cep telefonuna veya tabletine TATS uygulamasını indirmelisin.
İlk kez uygulamayı kullanacaksan, ücretsiz olarak üyelik oluşturman gerekiyor.
TATS’taki alt menü çubuğundaki Karekod sembolüne tıkla.
Ardından Kitap aktivasyonu seçeneğini tıkla.
Daha sonra, kitabının arka kapağında bulunan etiketi hafifçe kazı ve aktivasyon kodunu TATS uygulamasındaki ekrana yaz ve "Aktif et" butonuna tıkla. Böylece kitabın Kitaplık kısmında aktif edilmiş olacak.
Bazı kitaplarda aktivasyon şu şekildedir:
1- Alt menü çubuğundaki Karekod sembolüne tıkla
2-Kitap aktivasyonu seçeneğine tıkla
3- Kameradan okut özelliğine tıklayarak açılan kamera ile kazıdığın etiketteki karekodu okutarak kitabını aktifleştirebilirsin. Kamera, kitabın karekodunu okumazsa, sakın üzülme! Karekodun hemen altında yazan aktivasyon kodunu uygulamadaki alana yazarak da aktivasyon yapabilirsin.

Cevap

TATS’a giriş yaparak ”Bilgilerim” kısmından sınıfını doğru seçili olduğundan emin ol! Sınıfını düzelttiğinde, kitaplıkta olması gereken kitaplarını göreceksin.