;
8'den 9'a Matematik Hazırlık Kitabı

Satış Fiyatı: 21,00 ₺

14 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 8'den 9'a Matematik Hazırlık Kitabı


Matematiğin önemi hayatında gitgide artacak. Bunun birkaç sebebi var. Birlikte bakmak ister misin?

MEB tarafından son dönemde yapılan açıklamalarda hep sayısal düşünme becerisini geliştirme vurgusu üzerinden matematik dersi ön plana çıkarıldı. Yani artık okul başarında matematiğin yüzdesi yükselecek. Üniversite ve liselere geçiş sınavlarında ortaya çıkan tabloda sınavdaki en önemli ve belirleyici ders artık matematik. Yani başarılı olmak istiyorsan matematikten kaçışın yok! Çağın gereksinimlerinde de analitik düşünme becerisi kazanabilmenin temelinin matematik dersine bağlı olması, hayatın boyunca matematiğe ihtiyacın olacağı manasına geliyor. Sıkı dur! Bütün bunlar gözünü korkutmasın.

Matematiği temelinden ele alan 8’den 9’a Hazırlık Matematik kitabıyla çözüm çok kolay. Hem lisede okul derslerinde hem üniversiteye giriş sınavlarında hem de sonrasında matematikle problemin olmasın diye işi en baştan sıkı tutman için sana bu kitabı hazırladık. 8’den 9’a Hazırlık Matematik kitabında 6, 7 ve 8. sınıfta gördüğün matematik konularının tekrarını bulacaksın. Bu tekrarlar tam da MEB müfredatının yeni sarmal yapısına uygun hazırlandı. Üstelik bu tekrar 9. sınıf matematik konularıyla da bağlantılı ele alındı. Yani tekrar ederken bir yandan da önündeki senenin konularına hazırlanacaksın. Böylece hem önceki senelerin konularını temelden halledecek hem de liseye tam tekmil hazır olacaksın.

Kitap boyunca Tonguç seni hiç yalnız bırakmayacak. Çözemediğin soruların uzman öğretmenler tarafından  hazırlanmış çözüm videoları TATS uygulamasıyla bir tık uzağında. Takıldığın her yerde başvurabilirsin. Üstelik bu kitapta Youtube video kamp desteği de var. Kitap boyunca karşılaşacağın karekodları okutarak kamp videolarına ulaşabilirsin. Böylece yeni karşılaşacağın 9. sınıf konularını video kamp programıyla eksiksiz öğrenebilirsin.

Türü:Soru Bankası

Sayfa Sayısı:176            

Soru Sayısı:772

ISBN:978-625-7894-55-5
 • Eylül Çakır, Öğrenci
  Puan :

  Ben şuanda 8. Sınıfa gidiyorum bu kitabı bu dönem mi almalıyım yoksa 2. dönemin sonlarına doğru mu alayım?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, 2. dönemin sonlarına doğru alabilirsin :)


 • Hatice iltemiş, Öğrenci
  Puan :

  Kargo ne kadar acaba hocam


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, 0-49 TL arası siparişlerde kargo ücreti 7,90 TL :)


 • Kenan Enes Türken, Öğrenci
  Puan :

  2020-2021 müfredatına uygun mu ? uygun değilse yenisi ne zaman gelecek


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Tüm kitaplarımız yeni müfredata uygundur Kenan🙂


 • Başak yesilyaprak, Öğrenci
  Puan :

  Dün sipariş ettim kargoya çıktı gelmesini bekliyorum bu kitap acaba bizi 9.sinifa hazırlıyor mu yoksa 9.sinif konuları da var mı içinde ?


 • hidayet sakallı, Öğrenci
  Puan :

  kitap güzel bazı sorular zor ama