;
9. Sınıf Dinamo Biyoloji Soru Bankası

Satış Fiyatı: 25,00 ₺

7 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 9. Sınıf Dinamo Biyoloji Soru Bankası


Merhaba değerli arkadaşım,

Tonguç Yayınları’nın Dinamo Soru Bankaları seni harekete geçirecek. Aşama aşama karşılaşacağın her tür sorunun çözümünü öğreterek seni karşılaşacağın her tür sınava adım adım hazırlayacak.

Bu kitapta küçük adımlarla üniteleri tekrar edeceksin. Her üniteyi, MEB kazanımlarını göz önünde tutarak belirli sayıda alt konulara ayırdık. Her konu başlığında sana rehber olacak, konuyu pekiştirecek bir Rehber Soru ve bu sorunun Rehber Çözüm’ü bulunuyor. Bu rehber soru ile tüm konuyu tarayabileceksin. Rehber soruyu ve çözümünü iyi anlaman önemli. Çünkü daha sonra karşına çıkacak TESTRA bölümündeki 4 sorunun anahtarı rehber soruda. Testra bölümündeki dört soru ise çalıştığın konuyla alakalı en sık karşılaşacağın soru tiplerinden oluşuyor. Bunları çözerek konuya %100 hakim olacaksın. Testra ile öğrendiğin, pekiştirdiğin ve farklı soru tiplerine alıştığın konuları bölüm testleriyle pekiştireceksin.

Üniteyi tekrar etmek için Ünite Tekrar Testleri’ni çözmen gerekiyor. Ünite Tekrar Testleri, ünite başlığı altında öğrendiğin bütün alt konuları kapsayan ölçme seviyesi yüksek testler. Üniteye ne kadar hâkim olduğunu bu testler sayesinde göreceksin. Eksiklerini fark edecek, bildiklerini tekrar ederek etkili bir öğrenme gerçekleştireceksin. Ünite tekrarını yaptıktan sonra ÖSYM Tarzı sorular seni bekliyor. Bu aşamada ÖSYM’nin güncel soru formatına uyumlu sorularla yüzleşerek üniversite sınavlarına hazırlanacaksın.

Yazılılarını da unutmadık. Okul yazılılarında en yüksek notları alabilmen için kitaba Yazılıya Hazırlık bölümleri ekledik. Burada yazılılarda karşılaşabileceğin boşluk doldurma, eşleştirme ya da klasik yazılı soruları bulunuyor. Her yazılıdan önce bu bölümlere göz atmanda fayda var!

Fen ve Anadolu liselerinin farklı müfredatlarına yönelik sorularını da bu kitapta bulabileceksin. FL amblemlerini gördüğün her soru Fen lisesi müfredatına aittir. AL - FL testleriyle üst düzey pekiştirme yapabileceksin. Kitaptaki bütün soruların MEB kazanımlarına ve ÖSYM’nin güncel soru formatına %100 uyumlu olduğunu ve her sorunun çözüm videosuna TATS ile ulaşabileceğini unutma.

*TAK serisi olarak bilinen kitaplarımız bundan böyle DİNAMO serisi olarak çıkacaktır. İçerik olarak TAK kitaplarımızla aynı kazanımlara sahiptir. 

Takıldığın yerde Tonguç yanında!

Türü: Soru Bankası

Sayfa Sayısı: 176

Soru Sayısı: 711

ISBN: 978-625-7208-27-7
 • Melisa Öztürk, Öğrenci
  Puan :

  Kaynak kitap alırken içeriğini önemsiyorum ,birçok kaynak araştırdım ama hiçbirinin içeriğini, sorularını, anlatım tarzını bilemediğim için güvenemedim ama Tonguç'a hem güvendiğim için hem kitaplarının içeriğini tanıtım videoları sayesinde bildiğim için Tonguç'u tercih ettim ve Biyoloji soru bankasından çok memnunum;))


 • Sezen Kemici, Öğrenci
  Puan :

  Ürünleriniz ortalama kaç günde geliyor ve dinamo ile 0'dan 9'a arasındaki fark ne?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Sezen. Kitaplarımız birkaç iş günü içinde elinizde oluyor. Kitaplar arasındaki farka gelince: Dinamolarımız bizim özümseme kaynaklarımızdır ve ortayla zor seviye soruları barındırır. Konu anlatımlı soru bankalarımızda ise kısa kısa konu anlatımları vardır.❤😊


 • azad doğu, Öğrenci
  Puan :

  Dİnamo setin ne zaman çıkacağıyla ilgili bilginiz varmı ?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Azad. Çok yakında sözel ve sayısal olmak üzere setlerimiz mağazada yer alacak. Takipte kal :)


 • , Öğrenci
  Puan :

  Kitaplar AL için uygunmu


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba. Kitaplarımız Anadolu Liselerinde okuyan öğrencilerimiz için uygundur. Rahatlıkla alabilirsiniz😊


 • Berfin Gündüz, Öğrenci
  Puan :

  Taktikli set ne zaman gelicek?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Berfin. 9. sınıflar için Dinamo serimizi inceleyebilirsin. İhtiyaç duyduğun tük bilgiler bu setin içerisinde. https://www.tongucmagaza.com/tongucmagaza/filter/32/9sinif