;
9. Sınıf Dinamo Fizik Soru Bankası

Satış Fiyatı: 34,00 ₺

12 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 9. Sınıf Dinamo Fizik Soru BankasıMerhaba değerli arkadaşım,

Tonguç Yayınları’nın Dinamo Soru Bankaları seni harekete geçirecek. Aşama aşama karşılaşacağın her tür sorunun çözümünü öğreterek seni karşılaşacağın her tür sınava adım adım hazırlayacak.

Bu kitapta küçük adımlarla üniteleri tekrar edeceksin. Her üniteyi, MEB kazanımlarını göz önünde tutarak belirli sayıda alt konulara ayırdık. Her konu başlığında sana rehber olacak, konuyu pekiştirecek bir Rehber Soru ve bu sorunun Rehber Çözüm’ü bulunuyor. Bu rehber soru ile tüm konuyu tarayabileceksin. Rehber soruyu ve çözümünü iyi anlaman önemli. Çünkü daha sonra karşına çıkacak bölümündeki 4 sorunun anahtarı rehber soruda. Testra bölümündeki dört soru ise çalıştığın konuyla alakalı en sık karşılaşacağın soru tiplerinden oluşuyor. Bunları çözerek konuya %100 hakim olacaksın.

Testra ile öğrendiğin, pekiştirdiğin ve farklı soru tiplerine alıştığın konuları bölüm testleriyle pekiştireceksin. Üniteyi tekrar etmek için Ünite Tekrar Testleri’ni çözmen gerekiyor. Ünite Tekrar Testleri, ünite başlığı altında öğrendiğin bütün alt konuları kapsayan ölçme seviyesi yüksek testler. Üniteye ne kadar hâkim olduğunu bu testler sayesinde göreceksin. Eksiklerini fark edecek, bildiklerini tekrar ederek etkili bir öğrenme gerçekleştireceksin.

Ünite tekrarını yaptıktan sonra ÖSYM Tarzı sorular seni bekliyor. Bu aşamada ÖSYM’nin güncel soru formatına uyumlu sorularla yüzleşerek üniversite sınavlarına hazırlanacaksın. Yazılılarını da unutmadık. Okul yazılılarında en yüksek notları alabilmen için kitaba Yazılıya Hazırlık bölümleri ekledik. Burada yazılılarda karşılaşabileceğin boşluk doldurma, eşleştirme ya da klasik yazılı soruları bulunuyor. Her yazılıdan önce bu bölümlere göz atmanda fayda var!

Fen ve Anadolu liselerinin farklı müfredatlarına yönelik sorularını da bu kitapta bulabileceksin. FL amblemlerini gördüğün her soru Fen lisesi müfredatına aittir. AL - FL testleriyle üst düzey pekiştirme yapabileceksin.

Kitaptaki bütün soruların MEB kazanımlarına ve ÖSYM’nin güncel soru formatına %100 uyumlu olduğunu ve her sorunun çözüm videosuna TATS ile ulaşabileceğini unutma.

Takıldığın yerde Tonguç yanında!

*TAK serisi olarak bilinen kitaplarımız bundan böyle DİNAMO serisi olarak çıkacaktır. İçerik olarak TAK kitaplarımızla aynı kazanımlara sahiptir. 

Türü: Soru Bankası

Sayfa Sayısı: 248

Soru Sayısı: 1080

ISBN: 978-625-7208-28-4
 • Deyyan ÖKMEN, Öğrenci
  Puan :

  merhaba tonguç ben sizin kitaplardan almak istiyorum dinamo mu alayım yoksa 0 dan 9 a mı


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Deyyan, 0'dan kitaplarımız konu anlatımlıdır. Dinamo ise; soru bankası. :)


 • Şevin Erişgin , Öğrenci
  Puan :

  Hocam merhaba Dinamo soru bankası soruları nasıl düzeyde Şuan için hangisini almamızı önerirsiniz Dinamo mu zoru bankası mı?? Sevgiler 💜


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Şevin selam. Dinamolar bizim özümseme kaynaklarımızdır ve içlerinde ortayla zor seviye sorular vardır. Zoru Bankaları ise bizim zorlanma kaynaklarımızdır ve zor seviye sorular içerir. Seviyeni en iyi sen biliyorsun. Ona göre bir seçim yapabilirsin😊❤


 • Sezen Kemici, Öğrenci
  Puan :

  0'dan 9'a, zoru bankası ve dinamo test kitaplarının arasında ne gibi farklar var?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Sezen. Dinamolar bizim özümseme kaynaklarımızdır ve ortayla zor seviye sorular içerir. Zoru bankaları ise bizim zorlanma kaynaklarımızdır ve zor seviye sorular içerir. Aradaki farkı bu şekilde özetleyebiliriz. Her ikisi de aynı amaca farklı şekilde yardımcı olur😊❤


 • Hikmet Murat Üstün, Öğrenci
  Puan :

  Tonguç 9. Sınıf Dinamo Soru Bankalarının hepsini almak istiyorum. Set halinde satılacak mı?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Murat. Çok yakında sözel ve sayısal olmak üzere setlerimiz mağazada yer alacak. Takipte kal :)


 • Anıl Toprak Badem, Öğrenci
  Puan :

  2020-2021 müfredatına uygunmu


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Anıl. Elbette uygundur😊💖