;
9. Sınıf Dinamo Matematik Soru Bankası

Satış Fiyatı: 44,00 ₺

10 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 9. Sınıf Dinamo Matematik Soru Bankası


Merhaba değerli arkadaşım,

Tonguç Yayınları’nın Dinamo Soru Bankaları seni harekete geçirecek. Aşama aşama karşılaşacağın her tür sorunun çözümünü öğreterek seni karşılaşacağın her tür sınava adım adım hazırlayacak. 

Bu kitapta küçük adımlarla üniteleri tekrar edeceksin. Her üniteyi, MEB kazanımlarını göz önünde tutarak belirli sayıda alt konulara ayırdık. Her konu başlığında sana rehber olacak, konuyu pekiştirecek bir Rehber Soru ve bu sorunun Rehber Çözüm’ü bulunuyor. Bu rehber soru ile tüm konuyu tarayabileceksin. Rehber soruyu ve çözümünü iyi anlaman önemli. Çünkü daha sonra karşına çıkacak TESTRA bölümündeki 4 sorunun anahtarı rehber soruda.

Testra bölümündeki dört soru ise çalıştığın konuyla alakalı en sık karşılaşacağın soru tiplerinden oluşuyor. Bunları çözerek konuya %100 hakim olacaksın. Testra ile öğrendiğin, pekiştirdiğin ve farklı soru tiplerine alıştığın konuları bölüm testleriyle pekiştireceksin. Üniteyi tekrar etmek için Ünite Tekrar Testleri’ni çözmen gerekiyor. Ünite Tekrar Testleri, ünite başlığı altında öğrendiğin bütün alt konuları kapsayan ölçme seviyesi yüksek testler. Üniteye ne kadar hâkim olduğunu bu testler sayesinde göreceksin. Eksiklerini fark edecek, bildiklerini tekrar ederek etkili bir öğrenme gerçekleştireceksin.

Ünite tekrarını yaptıktan sonra ÖSYM Tarzı sorular seni bekliyor. Bu aşamada ÖSYM’nin güncel soru formatına uyumlu sorularla yüzleşerek üniversite sınavlarına hazırlanacaksın.  Yazılılarını da unutmadık. Okul yazılılarında en yüksek notları alabilmen için kitaba Yazılıya Hazırlık bölümleri ekledik. Burada yazılılarda karşılaşabileceğin boşluk doldurma, eşleştirme ya da klasik yazılı soruları bulunuyor. Her yazılıdan önce bu bölümlere göz atmanda fayda var!

Fen ve Anadolu liselerinin farklı müfredatlarına yönelik sorularını da bu kitapta bulabileceksin. FL amblemlerini gördüğün her soru Fen lisesi müfredatına aittir. AL - FL testleriyle üst düzey pekiştirme yapabileceksin.

Kitaptaki bütün soruların MEB kazanımlarına ve ÖSYM’nin güncel soru formatına %100 uyumlu olduğunu ve her sorunun çözüm videosuna TATS ile ulaşabileceğini unutma. 

Takıldığın yerde Tonguç yanında!

*TAK serisi olarak bilinen kitaplarımız bundan böyle DİNAMO serisi olarak çıkacaktır. İçerik olarak TAK kitaplarımızla aynı kazanımlara sahiptir. 

Türü: Soru Bankası

Sayfa Sayısı: 328

Soru Sayısı: 1414

ISBN: 978-625-7208-25-3
 • Mihriban Üçkuyulu, Öğrenci
  Puan :

  Merhaba proje ödevim için 1. Ve 2.uniteden soru çözmem gerekiyor acaba 1. Ve 2. Ünite de toplam kaç soru var ?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Selam Mihriban, kaynağımızın içinde toplam: 1414 soru vardır❤😉


 • Nazar Ural, Öğrenci
  Puan :

  Anadolu lisesinde okuyorum .kitabın tanıtımını izlerken ÖSYM tarzı soruların fen lisesi ağırlıklı olduğunu fark ettim. Bu benim için problem oluşturur mu?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, hayır olmaz. Güvenle kullanabilirsin :)


 • Merve Kula, Öğrenci
  Puan :

  Ben önceki sene dinamo'nun 8.sinif testlerini almıştım.Ama soruların seviyesi zordu ve yapmakta zorlanıyordum.Şu anda Anadolu İmam Hatip lisesi+fen ve sosyal bilimler proje okuluna gidiyorum.Sizce dinamo serisini mi yoksa 0'dan 9'a serisini mi kullanmalıyım.Yardimci olursanız sevinirim 🙂🙂


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Merve. Dinamolar bizim özümseme kaynaklarımızdır ve içeresinde orta seviyeyle zor seviye sorular mevcuttur. 0'dan 9 serisi ise ise size tüm 9. sınıf konularını sıfırdan başlayarak anlatır. Kendinde konu eksikliği görüyorsan 0'dan 9'a serimiz senin için daha uygun olabilir❤😊


 • Aslı Ceren Aktürk, Öğrenci
  Puan :

  Ürün kaç günde elime ulaşır acaba?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Ceren. Kargoların ulaşımı birkaç iş günü içinde olmaktadır❤😊


 • Yusuf yağız İzgeç, Öğrenci
  Puan :

  yeni müfredata uygun mu ?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Yağız. Elbette uygundur😉❤