8.Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz Soruları

Satış Fiyatı: 29,00 ₺

4 Adet yorum yapıldı.

8.Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz Soruları

 

LGS’de hayallerine ulaşabilmen için sana mükemmel bir kaynak hazırladık. Değişen sınav sisteminde yorum ve analiz, mantık ve karşılaştırma en önemlisi de zaman yönetimi öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konular arasında.

Bu kitapta sözel mantık ve sayısal analizle ilgili hazırlanmış onlarca özgün soru bulacaksın. Yeni sınav sisteminde sadece okuduğunu anlamak yeterli değil. Aynı zamanda mantık, karşılaştırma ve analiz yeteneğinin de sorgulanacağını görüyoruz. Liselere geçiş sınavında problem çözme, dikkat ve yorum becerisini geliştiren öğrenciler diğer adaylara göre bir adım önde olacak. Verimli kaynaklarla çalışan, yaparak ve yaşayarak öğrenen, düşünme becerisine sahip öğrenciler yeni sınavda hayallerine rahatlıkla ulaşacak.

Sözel Mantık ve Sayısal Analiz kitabının en önemli amacı, gerçek sınavda karşına çıkabilecek belirleyici soruları sınav öncesinde çözmeni sağlamak. Kitabımızın içerisinde sayısal analizle ilgili birçok güncel soru, sözel mantıkla ilgili karşılaştırma yeteneğini belirleyen sorular ve yeni tarz anlam bilgisi ve dil bilgisini bir parça üzerinden sorgulayan orijinal sorular bulunmaktadır.

MEB’in yeni örnek sorularında çıkan tarza uygun yeni tip Matematik soruları artık çok kolay. Yeni tip sorularla birden fazla kazanım, gerekli formüller verilerek günlük hayat örnekleriyle sorgulanıyor.

Ayrıca kitabın TEPS (Tonguç Eğitim Programlama Sistemi) uyumlu. Yani tüm kitap küçük adımlara bölünerek belirli süreli programlar ile kitap bitirme modeline göre tasarlandı. İstersen adımları takip ederek kitabı küçük parçalar halinde bitirebilir, istersen de 12-18-24 günlük Yoğun-Orta-Rahat programlar ile belli sürede kitabı tamamlayabilirsin. Günde kaç soru çözeceğim, ne kadar zaman ayırmalıyım, kendimi nasıl programlayacağım gibi sorular artık TEPS ile çözüm buluyor.

Elindeki bu kitapla yeni tarz Matematik sorularının en güzel ve çıkabilecek örneklerine ulaşacaksın. Sınavdan önce ne kadar çok yeni tip soru çözersen, sana o kadar faydası olacak.

 

Türü: Soru Bankası

Sayfa Sayısı248

Soru Sayısı: 490

ISBN:978-605-7825-89-6

  • Mehmet Kahveci, Öğrenci
  Puan :

  2019 2020 müfredatına göre mi


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Mehmet, öncelikle ilgin için teşekkür ederiz. Evet, 2019-2020 müfredatına uyumlu :) Başarı seninle olsun! Sevgiler


 • Ilayda Imrak, Öğrenci
  Puan :

  Kargo ücreti var mı?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba İlayda, 20 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. (Kapıda ödeme ile alırsan kargo firması kapıda ödeme hizmet bedeli olarak 10 TL tahsil etmektedir) Başarı seninle olsun! Sevgiler :)


 • Ersin Celik, Öğretmen
  Puan :

  Tanıyım videosunu ne zaman koyacaksınız acaba?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Ersin, öncelikle ilgin için teşekkür ederiz. Tanıtım videosu mümkün olan en kısa sürede eklenecektir. Başarı seninle ve kuzeninle olsun! Sevgiler :)


 • ENES GÜNAY, Öğrenci
  Puan :

  Tanıtım videosu ne zaman gelicek?


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Enes, öncelikle ilgin için teşekkür ederiz. Tanıtım videosu mümkün olan en kısa sürede eklenecektir. Başarı seninle olsun! Sevgiler :)