;
8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz Soruları

Satış Fiyatı: 29,00 ₺

5 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz Soruları

 

LGS’de hayallerine ulaşabilmen için sana mükemmel bir kaynak hazırladık. Değişen sınav sisteminde yorum ve analiz, mantık ve karşılaştırma en önemlisi de zaman yönetimi öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konular arasında.

Bu kitapta sözel mantık ve sayısal analizle ilgili hazırlanmış onlarca özgün soru bulacaksın. Yeni sınav sisteminde sadece okuduğunu anlamak yeterli değil. Aynı zamanda mantık, karşılaştırma ve analiz yeteneğinin de sorgulanacağını görüyoruz. Liselere geçiş sınavında problem çözme, dikkat ve yorum becerisini geliştiren öğrenciler diğer adaylara göre bir adım önde olacak. Verimli kaynaklarla çalışan, yaparak ve yaşayarak öğrenen, düşünme becerisine sahip öğrenciler yeni sınavda hayallerine rahatlıkla ulaşacak.

Sözel Mantık ve Sayısal Analiz kitabının en önemli amacı, gerçek sınavda karşına çıkabilecek belirleyici soruları sınav öncesinde çözmeni sağlamak. Kitabımızın içerisinde sayısal analizle ilgili birçok güncel soru, sözel mantıkla ilgili karşılaştırma yeteneğini belirleyen sorular ve yeni tarz anlam bilgisi ve dil bilgisini bir parça üzerinden sorgulayan orijinal sorular bulunmaktadır.

MEB’in yeni örnek sorularında çıkan tarza uygun yeni tip Matematik soruları artık çok kolay. Yeni tip sorularla birden fazla kazanım, gerekli formüller verilerek günlük hayat örnekleriyle sorgulanıyor.

Ayrıca kitabın TEPS (Tonguç Eğitim Programlama Sistemi) uyumlu. Yani tüm kitap küçük adımlara bölünerek belirli süreli programlar ile kitap bitirme modeline göre tasarlandı. İstersen adımları takip ederek kitabı küçük parçalar halinde bitirebilir, istersen de 12-18-24 günlük Yoğun-Orta-Rahat programlar ile belli sürede kitabı tamamlayabilirsin. Günde kaç soru çözeceğim, ne kadar zaman ayırmalıyım, kendimi nasıl programlayacağım gibi sorular artık TEPS ile çözüm buluyor.

Elindeki bu kitapla yeni tarz Matematik sorularının en güzel ve çıkabilecek örneklerine ulaşacaksın. Sınavdan önce ne kadar çok yeni tip soru çözersen, sana o kadar faydası olacak.

 

Türü: Soru Bankası

Sayfa Sayısı: 248

Soru Sayısı: 490

ISBN: 978-605-7716-07-1

  • , Öğrenci
  Puan :

  Gerçekten harika kitap hocam size de çok teşekkür ediyorum böyle bi kitap çıkardığınız için herkese tavsiye ediyorum


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba, geri bildirimin için teşekkür ederiz. Başarı seninle olsun! Sevgiler :)


 • Kübra Baran, Öğrenci
  Puan :

  Kitabı bitirdim. Gerçekten harikaydı . Kesinlike tavsiye ediyorum .


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Kübra, geri bildirimin için teşekkür ederiz. Başarı seninle olsun! Sevgiler :)


 • cahide ŞEN, Öğretmen
  Puan :

  gerçekten çok güzel hazırlanmış bir kitap herkese tavsiye ediyoruz.Emeğinize sağlık:)


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Cahide, geri bildirimin için teşekkür ederiz. Başarı seninle olsun! Sevgiler :)


 • Berkay Aksaray, Öğrenci
  Puan :

  Gerçekten çok güzel bir kitap soruları çok zevkli çözesiniz geliyor Tonguç Teşekkürler


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Berkay, geri bildirimin için teşekkür ederiz. Başarı seninle olsun! Sevgiler :)


 • Mehmet Kahveci, Öğrenci
  Puan :

  2019 2020 müfredatına göre mi


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Mehmet, öncelikle ilgin için teşekkür ederiz. Evet, 2019-2020 müfredatına uyumlu :) Başarı seninle olsun! Sevgiler