;
8. Sınıf TOST Adım 1

Satış Fiyatı: 7,00 ₺

5 Adet yorum yapıldı.

Tonguç Yayınları 8. Sınıf TOST Adım 1


2019 yılında değişen sınav sistemi ile yepyeni soru tipleriyle karşılaştık. MEB, öğrencilerin bilgilerini ölçerken bazı yeni teknikler kullandı.Sözel derslerde özellikle Türkçe dersi belirleyici olup uzun uzun paragraf soruları, sözel mantık soruları,bir paragrafa bağlı çoklu sorular karşımıza çıktı.Sayısal derslerden Matematikte gerçek yaşam durumları içeren birden çok adımla çözülebilen ve sadece bilginin yetmeyip yorumlamanın da gerekli olduğu sorular; Fen Bilimlerinde deneylerin mantığını sorgulayan ve konuyu gerçekten çok iyi bildikten sonra yorumlayabilme gerektiren sorularla karşılaştık.

Özellikle Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri geçen seneki sınavın en belirleyici dersleriydi. Sınav sistemi artık öğrencilerin bilgisini sadece test eden değil, bu bilgileri yorumlayabilme yeteneklerini de ölçen bir sınava dönüştü.

İşte TOST bu noktada öğrenciye ilk başta Temel soruları çözdürüp bilgiyi öğrenip öğrenmediğini ölçen, ardından Orta seviye sorularla bu bilgiyi kullanıp kullanamadığını test eden, son olarak da sınav tarzı sorularla öğrenciyi sınava hazır hale getiren bir yapıda tasarlandı.

Özet olarak TOST:

   1) Yeni Sınav Tarzı sorular içeren

   2) Temelden başlayıp zora giden

   3) En belirleyici dersleri test eden

   4) Tüm sorulan çözümlü olan

   5) Programlı ve planlı ilerleyen yeni bir eğitim projesidir.

 

Türü: Soru Bankası

Sayfa Sayısı: 64

Soru Sayısı: 222

ISBN: 978-605-7716-08-8 • Gülnil Vardar, Öğrenci
  Puan :

  Merhaba, Benim bir sorum olacaktı bu TOST kitaplarında mağaza kısmında 1. 3.4. 5. 6. 7. 8. inci kitaplar var ama 2 .nci kitap yok yardım edebilirseniz sevinirim teşekkürler.


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Gülnil, https://www.tongucmagaza.com/tongucmagaza/kitapdetay/659/lgs-tost-2-adim adresinden kitaba ulaşabilirsin. Başarı seninle olsun ! Sevgiler :)


 • Semih Keskin , Öğrenci
  Puan :

  Tostlar neye göre tost 1 tost 2 tost 3 gibi sıralanıyor? Orta basit zor Tostlar ayrı ayrımı sartılıyor cevaplarsanız sevinirim:)


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Semih, öncelikle ilgin için teşekkür ederiz. TOST dergileri aylık işlenen konulara göre adım adım ayrılmaktadır. Başarı seninle olsun! Sevgiler :)


 • yağmur özaslan, Öğrenci
  Puan :

  çok güzeler hepsinde kargo bedava galiba


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Yağmur, 20 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsizdir. (Kapıda ödeme ile alırsan kargo firması kapıda ödeme hizmet bedeli olarak 10 TL tahsil etmektedir) Başarı seninle olsun! Sevgiler :)


 • kerem özak, Veli
  Puan :

  Siparişimi 2 gün içinde gönderdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Kitap çok güzel ayrıca LGS öğrencilerine kesinlikle tavsiye ediyorum 2 kitap aldım ve faturalar teslimatla beraber anında tarafıma ulaştırıldı emeğiniz için teşekkürler :))


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Kerem Bey, geri bildiriminiz ve ilginiz için teşekkür ederiz. Öğrencimize de başarılar dileriz.


 • Ayşe naz Taşdemir, Öğrenci
  Puan :

  bu kitap 2019-2020 eğitim öğretim yılı için mi


 • Tonguç Mağaza, Admin

  Merhaba Ayşe, öncelikle ilgin için teşekkür ederiz. Evet, 2019-2020 müfredatına uyumlu. Başarı seninle olsun! Sevgiler :)